Witajcie, jakiego typu ogrzewanie polecicie do domu?
Ekogroszek? Pellet?
Ogrzewanie do domu wybór
Re: Ogrzewanie do domu wybór
A my mamy pompę powietrzna. Osobiscie polecamy.
Wcześniej w domu rodzinnym był zwykły piec i obiecałam sobie, że nigdy więcej.
A koszta ogrzewania wcale nie sa wysokie. Na rok wyniosło nas taniej , niż rodziców węgiel. A mamy dom raz większy niż oni. I wszystko na prąd plus wentylacja mechaniczna z rekuperatorem.
Jesli szukacie firmy do montażu, polecam kontakt z nimi
https://wentek.pl/pompy-ciepla.html
Mogą dobrać urządznie i zająć się zamotnawniem
Wcześniej w domu rodzinnym był zwykły piec i obiecałam sobie, że nigdy więcej.
A koszta ogrzewania wcale nie sa wysokie. Na rok wyniosło nas taniej , niż rodziców węgiel. A mamy dom raz większy niż oni. I wszystko na prąd plus wentylacja mechaniczna z rekuperatorem.
Jesli szukacie firmy do montażu, polecam kontakt z nimi
https://wentek.pl/pompy-ciepla.html
Mogą dobrać urządznie i zająć się zamotnawniem
-
ami9022
Re: Ogrzewanie do domu wybór
Gdy inwestor planuje kompleksowy system dla domu - ogrzewanie i wentylację od jednego producenta - warto rozważyć Defro. Jedna marka oznacza lepszą kompatybilność urządzeń, łatwiejszą organizację montażu oraz spójne wsparcie serwisowe. Dzięki temu cały system działa jako całość, a nie jako zestaw przypadkowych elementów od różnych firm.
Re: Ogrzewanie do domu wybór
Cześć wszystkim, piszę bo już powoli tracę siły do przeglądania tych wszystkich ofert w sieci. Planujemy z żoną wymianę starego kopciucha na coś nowocześniejszego, bo od tego dorzucania węgla i wiecznego pyłu w piwnicy to już mnie kręgosłup boli. Dom kostka z lat 80, ocieplony niby styropianem 10 cm, ale szału nie ma. Naczytałem się tyle skrajnych opinii o pompach ciepła, że sam już nie wiem, czy to u nas w ogóle zda egzamin przy tradycyjnych grzejnikach. Jeden instalator mówi, że spoko, inny że bez podłogówki to pójdę z torbami przez rachunki za prąd. Trafiłem ostatnio na stronę https://ogrzeje.pl/ i tam mają trochę artykułów o różnych systemach, niby to trochę rozjaśnia sytuację, ale kurczę, teoria teorią a praktyka życiowa to drugie. Chciałbym podpytać kogoś, kto realnie przechodził przez taki temat w podobnym budynku. Jak to u Was wygląda z rachunkami w zimie przy mrozach? Czy faktycznie trzeba od razu pruć podłogi i robić podłogówkę, czy te nowoczesne pompy wysokotemperaturowe dają radę na starych grzejnikach? Dajcie znać jak to u Was wygląda bo zima minęła a ja dalej w kropce z decyzją.
-
- Podobne tematy
- Odpowiedzi
- Odsłony
- Ostatni post
-
- 13 Odpowiedzi
- 24662 Odsłony
-
Ostatni post autor: waterspaula
-
- 6 Odpowiedzi
- 4547 Odsłony
-
Ostatni post autor: vsporer
-
- 3 Odpowiedzi
- 2381 Odsłony
-
Ostatni post autor: marcinn
-
- 59 Odpowiedzi
- 63076 Odsłony
-
Ostatni post autor: Winor
-
- 3 Odpowiedzi
- 2670 Odsłony
-
Ostatni post autor: Furoponidox67